Miesiąc: luty 2017

Ciekawe pozycje książkowe dla asystenta handlowego

Posted on 10 lutego 2017 in Poza pracą


Asystent handlowy
to stanowisko z dużym potencjałem zawodowym. Profesjonalny handlowiec dba o rozwój swoich kwalifikacji. Jedną z możliwości czerpania wiedzy i poszerzania swoich kompetencji jest korzystanie z publikacji wydawniczych. Rynek książek obfituje w ogromną ilość pozycji związanych z sprzedażą. Handlowiec w swojej pracy wykorzystuje najróżniejsze techniki, by zwiększyć efektywność swoich działań. Oto dwie pozycje, które mogą zainteresować każdego asystenta handlowego.

pozycje książkowe dla asystenta handlowego

 

Rohit Bhargava jest autorem książki Non Obvious. Bhargava i cenionym ekspertem, z którego ekspertyz korzysta wiele organizacji, w tym firma Intel i Bank Światowy. Ten profesor marketingu zasłynął umiejętnością przewidywania nieoczywistych trendów rynkowych. Non Obvious poszerza horyzonty, uczy „nieoczywistego myślenia”. Autor pokazuje trendy w kategoriach: Zachowanie konsumentów”, „Mass-media i edukacja”, „Marketing i sieci społecznościowe”, „Technologie i design”, „Ekonomia i biznes”. Pozycja umożliwi asystentowi handlowemu przewidywanie trendów we własnej branży i wykorzystanie ich w podniesieniu własnej efektywności.

 

Książka Nir Eyal Skuszeni: Jak tworzyć produkty kształtujące nawyki konsumenckie przedstawia cztery etapy kształtujące nawyki klienta. Wytworzenie lojalności marce czy danemu produktowi to nie lata sztuka. W publikacji Eyal asystent handlowy zajdzie wiele praktycznych wskazówek, jak stworzyć przywiązanie do produktu bez użycia agresywnego marketingu czy reklamy. Książka uczy wykorzystania takich kanałów jak Pinterest, Twitter, Instagram i inne produkty dla kształtowania przyzwyczajeń konsumenckich.

Rozmowa kwalifikacyjna na asystenta handlowego

Posted on 6 lutego 2017 in Realia zawodowe

Sprzedaż to bardzo wymagająca branża. W procesie rekrutacji na asystenta handlowego bardzo istotna jest rozmowa kwalifikacyjna. Dobry handlowiec musi wszak potrafić „sprzedać sam siebie”. Rozmowa rekrutacyjna to okazja do zaprezentowania swojej osoby z jak najlepszej strony oraz przedstawienia posiadanych umiejętności.

rozmowa rekrutacyjna asystent handlowy

Każdy handlowiec wie, że odpowiednie przygotowanie do rozmowy sprzedażowej to postawa. Nie inaczej jest z rozmową kwalifikacyjną. Nawet doświadczeni sprzedawcy wiedzą, że pójście na żywioł na rozmowę rekrutacyjną nie wchodzi w grę. Skrupulatnie przemyślana i zaplanowana rozmowa, może stanowić klucz do wymarzonej posady asystenta handlowego. Na tym stanowisku wygląd i stój są równie istotne co umiejętności sprzedażowe. Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną może podkreślać osobowość kandydata, ale przede wszystkim powinien być dowodem jego profesjonalizmu. Nienaganna aparycja zjednuje nie tylko potencjalnych klientów, ale i rekruterów.

 

Nie tylko wygląd ma znaczenie na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko asystenta sprzedaży. Śmiała i dynamiczna prezentacja już od pierwszych chwil z pewnością wywrze dobre pierwsze wrażenie. Pewne i radosne przywitanie, przedstawienie i podziękowanie za zaproszenie na spotkanie to doskonały początek. Ludzie opanowani i uśmiechnięci wywołują pozytywne wrażenie na swoich rozmówcach.